Miejski Ośrodek Kultury

O nas

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim od 16 listopada 1982r. jest koordynatorem działalności kulturalnej na terenie miasta.
Prowadzi działalność w trzech obiektach:

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łódzka 28
Galeria „Ogród Sztuki”, ul. Jana Pawła II 9
Konstantynowskie Stowarzyszenie Śpiewaczo-Muzyczne im. F.Chopina, ul. Zgierska 14.

Poprzez swoją działalność skupia wokół siebie ludzi uzdolnionych artystycznie, którzy tworzą zespoły artystyczne. Środowiska artystyczne tak liczne w Konstantynowie tworzą klimat kultury w mieście. Przy udziale władz miasta, sponsorów, wiernej publiczności i zaangażowanych pracowników powstają nowe, śmiałe projekty. Powiększa się grono osób otwierających kolejne furtki w kraju i w Europie. Tworząc nowe formy przekazu MOK nie zapomina o obrzędach i tradycjach polskich. Głównym założeniem pracy artystycznej jest edukacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta we wszystkich dziedzinach sztuki, tworząc warunki do ich rozwoju. Od początku istnienia wspiera działania Amatorskiego Ruchu Artystycznego we wszystkich dziedzinach sztuki. Rocznie w stałych formach zajęć bierze udział ok. 300 osób, w tym ok. 200 dzieci i młodzieży.
Miejski Ośrodek Kultury swoją ofertę kieruje do wszystkich grup wiekowych, tak więc uczestnikami zajęć są 4 letnie dzieci i 80-latkowie.

MOK jest współzałożycielem i współorganizatorem działalności Polskiego forum Kultury Samorządowej. W celu wymiany kulturalnej ogólnopolskiej i międzynarodowej (Gródek nad Dunajcem, Lendak, Finlandia, Włochy) MOK współpracuje z Łódzkim Domem Kultury, Centrum Kultury Młodych w Łodzi, Ośrodkiem Kultury Ochota w Warszawie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Filharmonia Łódzką, Regionalną Organizacją Turystyczna Województwa Łódzkiego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi Konstantynowa Łódzkiego, realizując wspólne przedsięwzięcia: Alternatywna Scena Młodych, Międzynarodowy Festiwal „Muzyczny środek Europy”, Festiwal Pieśni Chóralnej Ziemi Łódzkiej.

DZIAŁALNOŚĆ:

PLASTYKA I WYSTAWIENNICTWO

W Galerii „Ogród Sztuki” organizowane są cykliczne pokonkursowe wystawy plastyczne i fotograficzne, happeningi, Otwarty Plener Malarski Artystów Województwa Łódzkiego „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”,  Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Polskie Ogrody”, wystawy profesjonalnych artystów malarzy. Odbywają się cotygodniowe warsztatydla dzieci i młodzieży „Format A4”. Uczestnicy to laureaci i finaliści w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich oraz warsztaty ceramiki artystycznej i użytkowej

TEATR / FILM
Scena Teatralna „ZAJEZDNIA 43”

Kabaret Emerytów „KRAM”
Filmowy Ogród Sztuki
Warsztaty teatralne w jęz. angielskim
Grupa teatralna SPHERA
Eskapady artystyczne, koncerty
Spotkania z gwiazdami

MUZYKA