Teatr / Filmowy Ogród Sztuki

Filmowy Ogród Sztuki oferta kulturalna w Konstantynowie zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieści się w siedzibie Stowarzyszenia im. F.Chopina, przy ul. Zgierska 14. W ramach zadania został zakupiony niezbędny sprzęt multimedialny, pianino elektryczne oraz krzesła konferencyjne. W celu poprawy bezpieczeństwa oraz zaciemnienia pomieszczeń zamontowano rolety zewnętrze.

Działalność rozpoczęła się w czerwcu 2009r., uroczystym otwarciem, podczas którego miała miejsce inauguracja projekcji filmowych. W 2009r. w ramach Filmowego Ogrodu Sztuki widzowie obejrzeli m.in. „Cinema Paradiso", „Tajne przez poufne", „Rosario Tijeras", „Ziemia obiecana", „Hotel Ruanda", „Rec", „Motyl i skafander", „Wszystko może się przytrafić", „Brzdąc", „Jagodowa miłość", „Mamma Mia!".

Dodatkowo dla najmłodszych Fundacja Filmowa Se-ma-for przeprowadziła warsztaty artystyczno-edukacjyne. Oprócz projekcji bajek dzieci poznały techniki i proces tworzenia animacji.

Od 2010r. działalność jest kontynuowana. W dalszym ciągu będą odbywały się bezpłatne projekcje filmowe oraz warsztaty artystyczno-edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. W repertuarze mamy produkcje niezależne, offowe, filmy amatorskie, dokumentalne oraz kino polskie i światowe. Są to filmy zróżnicowane i skierowany do różnych pokoleń.

Scena Teatralna „ZAJEZDNIA 43”
Nazwą tą objęte są wszelkie działania związane z aktywnością teatralną. Pierwszą i zarazem najznakomitszą gwiazdą w dziedzinie teatru, która rozpoczęła jej działalność był Adam Hanuszkiewicz.
Do dnia dzisiejszego pojawiają się na tej scenie wielcy artyści ze świata estrady, filmu i teatru. Odbywają się spektakle teatralne i koncerty.

Eskapady artystyczne, koncerty – to wyjazdy do teatrów na najciekawsze spektakle, możliwość odwiedzenia kuluarów i spotkania z artystami.

Kabaret Emerytów „KRAM”
Kabaret Emerytów "KRAM" powstał w 1997 r. Bierze udział we wszystkich imprezach miejskich i reprezentuje miasto poza jego granicami zdobywając uznanie a co za tym idzie liczne nagrody,
dając publiczności wiele radości.

Warsztaty teatralne w jęz. angielskim
Inicjatywa adresowana do dzieci szkoły podstawowej. Cotygodniowe zajęcia prowadzone w jęz. angielskim. W 2013r. grupa przygotowała przedstawienie „Cinderella”.

Instruktor: Aneta Kucharska-Młynarczyk

Grupa teatralna SPHERA
Zespół młodych artystów amatorów samodzielnie tworzących pełne spektakle teatralne.  Przygotowali przedstawienie pt „Policjanci”, którego premiera odbyła się w czerwcu 2014.