Przystanek Graffiti

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zrealizował projekt pn: ”Przystanek Graffiti”, który dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach konkursu na współorganizację projektów kulturalnych 2016.

W ramach zadnia 20 września 2016r.  zorganizowano happening artystyczny. W Lutomiersku, Konstantynowie i w Łodzi powstały metalowe konstrukcje w kształcie sześcianu z zawieszonymi płytami OSB przeznaczonymi do malowania. Uczestnicy: gimnazjaliści, uczestnicy warsztatów plastycznych „Format A4”, grupa plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Konstantynowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Zgoda”, stworzyli graffiti, którego tematem przewodnim była podróż. Prace tworzyli pod okiem profesjonalistów: Jakuba Błażewskiego, Andrzeja Miastkowskiego i Michała Wojtysiaka. Artyści przemieszczali się zabytkowym tramwajem na trasie linii 43. Namalowane wielkoformatowe obrazy można oglądać w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łódzkiej 28.

4 października 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż graffiti.

Fot. Albert Słoka

„Przystanek Graffiti” to ostatnie wydarzenie zorganizowane w ramach I Festiwalu Sztuk Niezbędnych „Torowisko” 2016 pod patronatem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza.

www.e-kalejdoskop.pl