Nowości
Wydarzenia

Wystawa Palm Wielkanocnych - 2017 przy instalacji światecznej.


Warsztaty plastyczne
FORMAT A4
Gimnazjum nr 5 Warsztaty
plastyczne 

UTW
Dom Pomocy
Społecznej

POD DĘBAMI
Dom Dziecka
w Porszewicach 
Akademia
Malucha
Konstantynowskie
Centrum 

Pomocy Rodzinie
Ludowy Zespół 
NIESIĘCIN
Towarzystwo
Śpiewacze LUTNIA
 Warsztaty Terapii 
Zajęciowej
 Zespół Szkół 
Specjalnych nr 4
Szkoła
Podstawowa nr 1
 Niepubliczne
przedszkole

CAMELOT
 Niepubliczne
przedszkole

MAGNOLKI 

       
 Szkoła
Podstawowa nr 2
  Szkoła
Podstawowa nr 2
Oddział Przedszkolny
 REGIONALKI - Kl IA
Szkoła
Podstawowa nr 5

 Niepubliczne
przedszkole
BARWNE DZIECI
  Niepubliczne
przedszkole
POKAŻ ŚWIAT 

 Niepubliczne
przedszkole

OLIWKIWY GAJ 
Przedszkole nr 2 
Na rynku głównym miasta Konstantynowa Łódzkiego pojawiła się barwna instalacja świąteczna KURZA CHATA, która powstała z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Elementy konstrukcji takie, jak mega pisanki otulone kołderkami w formie patchworku na drewnianych podstawach, zostały uszyte przez Barbarę Pieczyńską, a Palmy Wielkanocne wykonane przez szkoły i przedszkola oraz instytucje kultury i stowarzyszenia śpiewacze Konstantynowa Łódzkiego. Możemy podziwiać ogromnego barana i zająca oraz kurze chaty, w których od środy znajdą się żywe kury, kaczki i kurczęta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do oglądania instalacji świątecznej KURZA CHATA życząc Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

Miejski Ośrodek Kultury z Konstantynowa Łódzkiego
na XXIII Targach Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

W terminie 17-19 marca  2017 roku odbyła się XXIII edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Wydarzenie miało miejsce w hali Expo-Łódź.
Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to wyjątkowe przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski i Europy, a także z ich kulturą, tradycją i historią.

Targi NA STYKU KULTUR są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata, i co za tym idzie, obowiązkowym wydarzeniem  dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Wystawcy, którzy pojawiają się na targach, prezentują bardzo atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi i gadżety pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania bliskich globtroterom. Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem DAJ SIĘ URZEC!, a regionem partnerskim stało się Mazowsze. Hasło przewodnie targów powiązane jest z ogłoszeniem 2017 rokiem Wisły. Program imprez towarzyszących oraz strefy tematyczne powiązany był z rzekami i ofertą turystyczną z nimi związanymi, ale nie tylko. Funkcję miasta partnerskiego, objął Piotrków Trybunalski. W przestrzeni wystawienniczej wydzielone zostały strefy: Mocnych Wrażeń, All Inclusive oraz EKO podróżnika. Miasto Konstantynów Łódzki zaprezentowało swoje osiągnięcia artystyczno-sportowe wpisując się w charakter tegorocznej edycji targów Daj się urzec! Można było obejrzeć dwie wystawy dotyczące malarstwa plenerowego pn. Łodzią przez łódzkie – Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej – wybrane prace malarskie dotyczące rzek i akwenów w województwie łódzkim oraz wystawa indywidualna Andrzeja Cieślika pt. Urzeczony H20. Podróż sentymentalna – pejzaże polskie w wykonane w technice akwareli.  Uczestnicy zajęć plastycznych, tanecznych i muzycznych oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także Ludowy Zespół Niesięcin zaprezentowali swoje umiejętności i talent, który na co dzień szlifują w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Galerii Ogród sztuki w Konstantynowie Łódzkim. Ponadto wystąpiła w specjalnym programie Kapela podwórkowa Konstantynowiacy oraz młodzież gimnazjalna, która prowadziła warsztaty plastyczne – techniki malarskie i charakteryzację teatralną.

 

 

   
Relacja fotograficzna - Instalacja Bożonarodzeniowa 2016

  

 

  

  

  

  

  


Z A P R A S Z A M Y

 


na spotkanie wigilijne 20 grudnia 2016 

w programie:
18.00 – 
Otwarcie wystawy PEJZAŻ NA GWIAZDKĘ – Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej – spotkajmy się w powiecie zgierskim w Galerii OGRÓD SZTUKI, Konstantynów Łódzki, ul. Jana Pawła II 9 

 

19.00 – Spotkanie przy Instalacji Bożonarodzeniowej w Konstantynowie Łódzkim na pl. Tadeusza Kościuszki


 


 

W czwartek 28 kwietnia 2016 o godz. 15:00 w Galerii OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim (ul. Jana Pawła II 9) zostało podpisane porozumienie o współpracy artystycznej pomiędzy gminą Konstantynów Łódzki, Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Przedstawiciele tych instytucji – w osobach: rektor Akademii Sztuk Pięknych Jolanty Rudzkiej-Habisiak, burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w naszym mieście Andrzeja Cieślika – przedstawili historię dotychczasowych wspólnych działań, zmierzających do zacieśnienia i rozwoju współpracy. Zostały zaprezentowane perspektywy związane z rozszerzeniem kontaktów pomiędzy środowiskiem artystycznym Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. 
Pokaźne grono pracowników naukowych, studentów i absolwentów łódzkiej ASP zamieszkałych w naszym mieście, bądź stąd się wywodzących, świadczy o niezwykłym wpływie na najbliższe otoczenie jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Podpisana umowa wieńczy dotychczasową owocną współpracę dotyczącą ekspozycji indywidualnych i zespołowych oraz wystaw studentów. Zapowiada również nowy etap w działalności i rozwoju kulturalnym Konstantynowa Łódzkiego. Jest wydarzeniem szczególnej rangi dla wszystkich osób zainteresowanych rozkwitem i integracją środowiska artystycznego. Awangardowa Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, to nie tylko jej patron Władysław Strzemiński i konstruktywizm oraz teoria unizmu, ale również osobowości twórcze, które wyrosły w ASP. 
W trakcie spotkania został ogłoszony konkurs na projekt logotypu Konstantynowa Łódzkiego dla studentów i wszystkich zainteresowanych promocją miasta (o tym napiszemy oddzielnie). 
Galeria OGRÓD SZTUKI gościła studentów, pracowników uczelni i młodzież gimnazjalną, którzy gromkimi brawami wyrazili aprobatę dla słów rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Jolanty Rudzkiej-Habisiak: Podpisane porozumienie jest dla nas wyzwaniem, niesie nowe możliwości i obustronne korzyści, by rozwijać kulturę nie tylko poprzez wymiar wspaniałych działań artystycznych, ale chociażby poprzez pozyskiwanie na ten cel wspólnie środków z Unii Europejskiej. Były podziękowania i kwiaty oraz życzenia owocnej współpracy na przyszłość pomiędzy instytucjami samorządu i kultury od burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim Andrzej Cieślik, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi 
Jolanta Rudzka-Habisiak, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz

Fot. Elżbieta Kusińska

 
 

HAPPENING PLASTYCZNY "KONSTANTYNÓW MIASTO PRZYSZŁOŚCI"

20 sierpnia 2014 na Placu Kościuszki odbył się kolejny happening plastyczny „Konstantynów miasto przyszłości”. W akcji wzięły udział dzieci z przedszkola „Magnolki” i grupy teatralnej „Sphera”,  młodzież gimnazjalna oraz mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego. Tematem pracy twórczej było stworzenie wizji naszego miasta w przyszłości. Na dużych planszach powstały realizowane grupowo impresje malarskie związane z nowym obliczem przestrzeni, w której np. istniałoby metro, ochronny ekologiczny szklany parasol, czy nowy budynek Miejskiego Ośrodka Kultury. Wszystkie pomysły nawiązywały do proekologicznych działań i rozwiązań mających na celu usprawnienie codziennego życia oraz stały się doskonałą formą zabawy dla wszystkich uczestników.

 
 
 
  
 
  

 
 
 


HAPPENING PLASTYCZNY „ TRAMWAJEM PRZEZ ŚWIAT I OKOLICE”-  13 sierpnia 2014, pl. Kościuszki, Konstantynów Łódzki

Happening plastyczny – akcja artystyczna, to formuła bliska już mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego. W lipcu i sierpniu odbyły się łącznie 3 takie akcje -  „Drzewo jedności”, „Połączmy się” i „Tramwajem przez świat i  okolice”, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Celem tych przedsięwzięć  jest uświadomienie, iż do zabawy ze sztuką nie trzeba mieć specjalnych umiejętności - wystarczą chęci i chwila zatrzymania się w biegu: w drodze do sklepu na zakupy czy chwila na spacerze. Akcje przed Galerią "Ogród Sztuki" – „Drzewo jedności” i „Połączmy się”, w których uczestniczyły dzieci z przedszkola „Magnolki”, dzieci z warsztatów letnich plastycznych i ich opiekunowie oraz zupełnie przypadkowi przechodnie stworzyli cztery kolorowe drzewa rodem z krainy dziecięcej wyobraźni. Przysiadły na nich rajskie ptaki i motyle, wokół zgromadziły się uśmiechnięte żaby, a między liśćmi można było znaleźć jabłka i cytryny. „Tramwajem przez świat i okolice” trzeci z kolei happening, zgromadził młodzież gimnazjalną, przedszkolaków, które wcześniej na letnich warsztatach plastycznych organizowanych przez całe wakacje w każdy wtorek w Galerii „Ogród Sztuki” nauczyły się konstrukcji tramwaju i, oczywiście, mieszkańców. Wszyscy malowali tramwaj linii 43 z wyobraźni farbami akrylowymi na planszach wielkości 2mx1m wykorzystując wolną przestrzeń Placu Kościuszki. Powstały tramwaje w formie uskrzydlonych stworków, ryb podwodnych, wagoników „43 BRAWO”, a także malarskie improwizacje tramwajowe „Magnolkowy tramwaj 43” i wersja chińska tego wyjątkowego środka komunikacji miejskiej (w tłumaczeniu studenta sinologii Uniwersytetu Adama Mickiewicz w Poznaniu Macieja Sitarka). Gościem specjalnym akcji był też burmistrz Henryk Brzyszcz, który zachwycał się talentami plastycznymi młodego pokolenia i obdzielił wszystkich słodkościami. Taki happening to duża frajda dla dzieciaków, ale i doświadczenie dla widzów przemieszczających się po rynku i centrum miasta. Happening zakończył się robieniem wspólnych zdjęć przy zabytkowym tramwaju.

 

 Całą akcję przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i Galerii „Ogród Sztuki".

 
 

 


Happening "Drzewo Jedności"

Przed Galerią "Ogród Sztuki" odbył się happening plastyczny "Drzewo Jedności". Z pomocą dzieci i dorosłych stworzyliśmy cztery kolorowe drzewa rodem z krainy dziecięcej wyobraźni. Przysiadły na nich rajskie ptaki i motyle, wokół zgromadziły się uśmiechnięte żaby, a między liśćmi można było znaleźć jabłka i cytryny. Jak bawiły się dzieci i dorośli? 


Nasze drzewa: