Filmowy Ogród Sztuki

To oferta kulturalna w Konstantynowie zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieści się w siedzibie Stowarzyszenia im. F.Chopina, przy ul. Zgierska 14. W ramach zadania został zakupiony niezbędny sprzęt multimedialny, pianino elektryczne oraz krzesła konferencyjne. W celu poprawy bezpieczeństwa oraz zaciemnienia pomieszczeń zamontowano rolety zewnętrze.

Działalność rozpoczęła się w czerwcu 2009r., uroczystym otwarciem, podczas którego miała miejsce inauguracja projekcji filmowych. W 2009r. w ramach Filmowego Ogrodu Sztuki widzowie obejrzeli m.in. „Cinema Paradiso", „Tajne przez poufne", „Rosario Tijeras", „Ziemia obiecana", „Hotel Ruanda", „Rec", „Motyl i skafander", „Wszystko może się przytrafić", „Brzdąc", „Jagodowa miłość", „Mamma Mia!".

Dodatkowo dla najmłodszych Fundacja Filmowa Se-ma-for przeprowadziła warsztaty artystyczno-edukacjyne. Oprócz projekcji bajek dzieci poznały techniki i proces tworzenia animacji.

Od 2010r. działalność jest kontynuowana. W dalszym ciągu będą odbywały się bezpłatne projekcje filmowe oraz warsztaty artystyczno-edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. W repertuarze mamy produkcje niezależne, offowe, filmy amatorskie, dokumentalne oraz kino polskie i światowe. Są to filmy zróżnicowane i skierowany do różnych pokoleń.