Projekt DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI TKAJĄ SIERADZKIE PASIAKI

Kalejdoskop

OPIS PROJEKTU:

DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI TKAJĄ SIERADZKIE PASIAKI to projekt edukacyjno-artystyczny, który jest skierowany do seniorów pochodzących z miasta i okolicznych wsi gminy Konstantynów Łódzki. Dzięki niemu zostanie zapewniona większa więź kulturowa pomiędzy różnymi społecznościami lokalnymi, wzmocnienie tożsamości regionalnej  poprzez kultywowanie tradycji włókienniczych z regionu sieradzkiego.

Projekt to cykl warsztatów prowadzony przez osoby posiadające wiedzę o historii włókiennictwa w regionie sieradzkim i są praktykami – tkaczami.

Warsztaty edukacyjno-praktyczne wniosą nowe informacje do działań kulturowych
i artystycznych. Prowadzący zapoznają uczestników z historią i kolorystyka pasiaka sieradzkiego. Następnie zostaną wykonane projekty do wykonania własnego współczesnego pasiaka np. z elementami gobelinu. Poprzez bezpośredni udział w warsztatach pragniemy rozwinąć zdolności kreatywno-artystyczne i manualne 20 uczestników tj.: słuchacze Uniwersytetu III Wieku, członkiń  Ludowego Zespołu Śpiewaczego NIESIĘCIN oraz sympatyków Galerii OGRÓD SZTUKI powyżej 60-tego roku życia.

Materiały promocyjne projektu

Warsztaty tkactwa wrzesień 2018 cz. I