Marta Szatan

Uczennica Pracowni Norberta Hansa w Pabianicach. Ukoczyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru, specjalizacja w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej (żakardowej). Jej prace z kolekcji dyplomowej zostały zakwalifikowane do wystawy PRIME TIME 2016 – najlepszych dyplomów z 2016 roku ASP w Łodzi, które to były wystawiane w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Laureatka konkursu Jeronimo Martins Polska Młodzi Projektanci dla Biedronki – edycja III: projekt nadruku na t-shirt męski.
Uczestniczka wielu wystaw, plenerów oraz warsztatów międzynarodowych:
2011 – Festiwal designu DMY 2011 w Berlinie, Powerhouse Europe w Wesserling, CAMPUS @HEIMTEXTIL
2013 – Ideas Crossing we Frankfurcie nad Menem, PATA ASP w Łodzi i wiele innych.
Udział w plenerach:
2012 – I Plener Malarski Nasz Konstantynów w Konstantynowie Łódzkim.
2009-2018 – II-VII i IX-XI Plener Malarski Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej.
Swoje prace realizuje w wielu technikach: szycie, tkanie, szydełkowanie, malarstwo akrylowe/olejne, kolaż, grafika komputerowa, fotografia.
instagram: www.instagram.com/mjuchaa
facebook: https://www.facebook.com/mjuchapoducha/